Kuchnia pełna kolorów

Uwielbiamy nasze mieszkania i chcemy, żeby zawsze były piękne i by obca była im monotonia. Szczególnie kuchnia jest takim miejscem, w którym nie powinno być mowy o żadnej monotonii. Wraz z latem można do swojej kuchni wprowadzić prawdziwy letni, kolorowy klimat. Wystarczy kilka elementów, które diametralnie zmienią wystrój oraz atmosferę wnętrza.

Postaw na wyrazistość

Zwykle przyjęło się, że meble powinny być stonowane, najlepiej wykonane z drewna czy innego uniwersalnego materiału, który jest trwały i zapewnia elegancję i klasykę. Dzisiaj jednak warto postawić na inne rozwiązania, które są w stanie wiele zmienić w wyglądzie naszego mieszkania czy domu. Mamy dwa ciekawe rozwiązania: możemy zdecydować się na blaty czy całe meble w intensywnych, odważnych kolorach przy stonowaniu reszty wyposażenia i dodatków lub odwrotnie – postawić na stonowane meble, ale postawić w kuchni naprawdę mocny akcent w postaci ciekawego i intensywnego kolorystycznie stołu wraz z krzesłami. Możemy również zdecydować się wtedy na dodatki w tym samym kolorze zasłonki,  pojemniczki na przyprawy czy obrazki na ścianach. Efekt będzie murowany.

Jak łączyć elementy?

W kuchni przede wszystkim ważna jest funkcjonalność, dlatego warto korzystać z nowoczesnych i przede wszystkim trwałych materiałów. Można zdecydować się także na połączenie elementów metalowych i tych wykonanych z mocnego tworzywa sztucznego. Warto rozglądać się właśnie za takimi materiałami i rozwiązaniami, są równie dobre, o ile nie lepsze, niż tradycyjne, a prezentują się zdecydowanie lepiej.

2 Komentarzy

  1. Paulina

    Fajne by musiało by takie połączenie. Mnie się w sumie marzy taki metalowy stół z intensywnie niebieskim blatem, ach!

  2. Mariusz

    Nie wyobrażam sobie takiej bardzo kolorowej kuchni, ale skoro takie są teraz trendy realia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *