Kto i dlaczego popełnia najwięcej błędów podczas urządzania mieszkania?

Wydaje się nam, że to zdecydowanie właściciele małych mieszkań, kawalerek czy garsonier nie potrafią poradzić sobie z dużą ilością przechowywanych rzeczy oraz zbyt małą ilością przestrzeni.  W rzeczywistości jest jednak tak, że posiadacze niewielkiego metrażu znajdują sprytne sposoby na poradzenie sobie z brakiem przestrzeni, a właściciele średnich oraz dużych mieszkań oraz domów aranżują je w taki sposób, że sprawiają wrażenie o wiele mniejszych, niż są w rzeczywistości. Jakich błędów unikać?

O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie do siebie wszystkich elementów. Jednym z najbardziej rażących błędów jest stosowaniem zbyt dużej ilości różnorodnych i niepasujących do siebie odcieni oraz wzorów, stosowanie zbyt ciemnych kolorów, które zdecydowanie zmniejszają optycznie powierzchnię, a także na przykład nieumiejętne dobranie długości zasłon.

Jak zestawiać ze sobą poszczególne elementy?

Często nie posiadając zbyt wielkiego doświadczenia w aranżowaniu mieszkań boimy się, że próbując dopasować do siebie dwa odmienne czy kontrastowe desenie osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Jednak stosowanie na przykład pasków dosłownie wszędzie – od ścian, przez dywany, meble i dodatki nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ powoduje, że mieszkanie wygląda na ciasne i duszne. Do pasków świetnie nada się kwiatowa pościel, fotele w delikatne, kwiatowe desenie, gładkie ściany czy gładka podłoga, również w innych i nawet mocno intensywnych kolorach.

2 Komentarzy

  1. Patrycja

    Widziałam takie mieszkanie całe w paski, faktycznie brakowało w nim powietrza.

  2. Monika

    Ja zawsze marzyłam o takich paskach na ścianach, ale właśnie nie wiedziałam, jak i z czym je zestawić, żeby wyglądały dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *