Jak utrzymać dobre zestawienia kolorystyczne w naszych mieszkaniach?

Mieszkanie dzisiaj ze smakiem nie jest proste ze względu na naprawdę ogromny wybór, jaki mamy. Coraz modniejsze stają się wyraziste, mocne desenie, które nie zawsze potrafimy odpowiednio skomponować z resztą wyposażenia czy nawet resztą  mieszkania. Często decydując się na wzór w postaci pasków czy kratki lub sporej wielkości kwiatów kontynuujemy je w całym mieszkaniu, ponieważ nie wiemy, jak i w którym momencie go zmienić na inny.

Komponowanie kolorów

Jeśli chcemy zainwestować w mocne wyraziste desenie, przede wszystkim nie powinniśmy się bać ich zestawiać z innymi deseniami. Warunek jest jeden – mocny, wyrazisty wzór dobrze będzie się komponował z mniejszym i lżejszym, ale zbliżonym do niego kolorystycznie. Bowiem jeśli zmienimy nie tylko kolorystykę i pozostawimy ją w mocnych odcieniach, ale nie zmienimy samego wzoru, nasze oczy będą się po prostu męczyć patrzeniem na ściany.

Jakie dodatki będą pasować?

Wszystko zależy oczywiście od wzoru, na jaki się zdecydowaliśmy, jednak niezależnie od wzoru bogate powierzchnie dobrze komponują się z jednokolorowymi meblami – jeśli ściany są w jasnych kolorach, możemy zdecydować się nażyje, intensywne barwy. Jeśli jednak ściany są w kolorze, doskonałe będą jednolite, najlepiej białe stoły czy łóżka oraz meble wykonane z neutralnych materiałów, jak drewno czy metal. Spowoduje to, że wnętrze naszego mieszkania będzie wyglądało jednocześnie na przytulne, ale i równocześnie nowoczesne.

2 Komentarzy

  1. Wiktor

    Nigdy nie potrafiłem sobie wyobrazić takiego mieszkania w paski, ale stonowane meble to jest to, co lubię!

  2. Krysia

    Ściany w paski? Niebywałe! Ale córce się to podoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *