Jak stworzyć w domu bibliotekę idealną?

Wielu wykształconych ludzi uważa, że dom bez ani jednaj książki w ogóle nie można nazwać domem. Kierując się trendami z lat poprzednich, kiedy biblioteka była obowiązkowym pomieszczeniem każdego domu czy mieszkania, dzisiaj powraca się do tego typu aranżacji. Panuje tutaj klasyka, elegancja, podniosły nastrój. Wszystko, co jest potrzebne, żeby poczuć, że jest się w miejscu ważnym dla właściciela mieszkania.

Jakie meble będą pasowały najlepiej do takiego wnętrza?

W przypadku tak klasycznych i eleganckich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się meble wykonane pod wymiar, ponieważ tylko takie rozwiązanie zagwarantuje najlepsze dopasowanie poszczególnych elementów do przestrzeni, jaką dysponujemy. Dobrze będą prezentowały się klasyczne, najlepiej ciemne brązy, raczej błyszczące niż matowe. Regały mogą być po obu stronach ścian, ponieważ doda to zdecydowanie więcej majestatu. Wyposażenie powinno raczej zostać minimalistyczne.

Czy do biblioteki pasują dodatki?

Miejsca takie jak biblioteki powinny zostać raczej potraktowane minimalistycznie. Doskonale sprawdzi się niewielki stoik kawowy w dopasowanym kolorze, a także wygodne, najlepiej skórzane fotele, pasujące materiałem do rodzaju miejsca. Ozdoby, jeżeli się na nie zdecydujemy, powinny być oszczędne – dobrze będzie pasował dywan w nieco odmiennym, ale również stonowanym kolorze, obrazy na niezabudowanych ścianach czy drewniane lub mosiężne figurki. Trzeba uważać, żeby zbędną ilością dodatków nie zepsuć całej aranżacji.

2 Komentarzy

  1. Patryk

    Zawsze marzyłem o takim miejscu we własnym domu.

  2. Krzysztof

    Faktycznie, takie miejsce w domu powinien mieć każdy mężczyzna. A w nim – miejsce na dobry alkohol i cygaro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *