Jak połączyć minimalizm z kolorem?

Nie tylko ze względu na ograniczony metraż, jaki dzisiaj mamy, minimalistyczne podejście do urządzania mieszkania króluje. Wolna, swobodna przestrzeń jest zdecydowanie praktyczniejsza i przyjemniejsza w odbiorze niż przeładowana zbędnymi meblami, które nie pasują do niczego. Minimalizm nie oznacza jednak zupełnego braku mebli czy braku dekoracji lub koloru. Doskonale można dzisiaj połączyć jedno i drugie.

Stonowanie czy bogactwo barw?

Często chcielibyśmy połączyć jednocześnie stonowanie, niekoniecznie dużo przedmiotów w przestrzeni mieszkalnej oraz jednocześnie barwy. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe poprzez zastosowanie odpowiednich mebli bądź dodatków. Najlepiej z intensywnymi kolorami będą komponowały się szarości, dlatego można na przykład zainwestować w kanapę czy w łóżko w odcieniach szarości, a do tego zastosować intensywnie żółte poduszki, zasłony czy obrazy na ścianach lub nawet dywan. Można zrobić też zupełnie odwrotnie – kupić dominujący mebel w intensywnym kolorze, a resztę wyposażenia ułożyć w stosowanych barwach, które jedynie podkreślą urodę głównego obiektu.

W jaki sposób łączyć ze sobą kolory?

Dobrze jest pamiętać o tym, że przeładowanie kolorów czy deseni nigdy nie jest dobre, sprawia wrażenie bałaganu i chaosu. Zdecydowanie lepiej jest zastosować jeden stonowany kolor, taki jak jasny brąz, beż, wszystkie odcienie szarości czy śmietanka oraz dobrać do niego jeden intensywny kolor przewodni. Możemy oczywiście również łączyć ze sobą kolory kontrastowe, jednak w takich przypadkach koniecznie trzeba pamiętać o umiarze.

2 Komentarzy

  1. Kinga

    Nigdy nie widziałam takiego wnętrza z jasnymi ścianami i kolorowymi meblami w środku, ale musi wyglądać naprawdę ciekawie.

  2. Wojtek

    Takie mieszkania zawsze wydają mi się bardzo oficjalne i eleganckie, ale może to tylko moje wrażenie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *