Jak dekorować ściany?

Każdy z nas ma milion pomysłów i sposobów na dekorowanie czy po prostu wykorzystanie wolnej przestrzeni na  ścianach. Warto jednak przestrzenie na ścianach planować przede wszystkim rozsądnie, aby nie zniekształcić całości aranżacji i nie pomniejszyć optycznie tego, co mamy.

Wykorzystanie przestrzeni pod drobiazgi

Oczywiście jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie przestrzeni na ścianach jest zaaranżowanie ich pod półki na przykład na ulubione książki, telewizor zamontowany w kuchni, ramki ze zdjęciami czy wystawę ciekawych figurek, które zbieramy wycieczek dookoła świata. Warto jednak odpowiednio dopasować przedmioty, jakie chcemy na półkach postawić, do samego ich wyglądu. Powinny być stonowane, jeśli kładzione na nich przedmioty są wielobarwne i zdecydowanie powinny być kolorowe, jeśli chcemy na nich postawić na przykład telewizor.

Zagospodarowanie pustej ściany

Inna szkoła mówi o pozostawieniu ścian w spokoju, jednak gładkie i chłodne ściany również niekoniecznie zawsze prezentują się dobrze. W takich wypadkach świetnie sprawdzi się kładziona chociaż wąskimi paskami tapeta o wyraźnym deseniu czy intensywnie kolorowych wzorach, które dodadzą charakteru każdemu wnętrzu.

Postawienie na klasykę

Inni jeszcze wolą na ścianach mieć jedynie obrazy. Tutaj dzisiaj panuje prawdziwa dowolność, a nowoczesne rozwiązania w postaci drukowanych na płótnie obrazów pozwalają doskonale dobrać obraz i jego przedstawienie do rodzaju pomieszczenia, pełnionej przez niego funkcji i zastosowanych kolorów.

2 Komentarzy

  1. Martyna

    Uwielbiam takie kolorowe półki, mam je dosłownie w całym domu, są świetne!

  2. Patryk

    Chyba jednak pozostałbym przy tradycyjnych obrazach. Ciągle nie mogę się przestawić na te bardzo nowoczesne rozwiązania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *